CAC 40

4.895,88 7,12 0,15%
<
Koersen + Grafieken + Realtime
Snapshot
Grafiek (groot)
Historische prijzen
>

CAC 40 Kerncijfers

30 dagen 90 dagen 250 dagen
Performance 1,04 % 7,24 % 16,16 %
Hoog 4.932,35 4.932,35 4.932,35
Laag 4.733,82 4.490,15 3.955,98
Volatiliteit 11,49 9,99 18,03

CAC 40 Laatste:

Koers 4.895,88 7,12 0,15 %
Tijd 18:05:01
Opening 4.899,65
Laagste 4.866,12
52 W. Laag 3.955,98
Laagste koers van het jaar 4.733,82
Handelsdatum 22.02.2017
Slot 4.888,76
Hoogste 4.922,64
52 W. Hoog 4.932,35
Hoogste koers van het jaar 4.932,35

CAC 40 NEDERLAND STIJGERS DALERS

Danone 62,33 2,36%
Peugeot 18,75 1,85%
L'Oreal P 176,50 1,76%
AXA P 22,83 1,47%
Lvmh 192,50 1,32%
Solvay N 115,10 -1,07%
Air Liquide 103,15 -1,34%
LEGRAND P 54,56 -1,39%
ArcelorMittal Reg 8,61 -1,80%
Accor 37,70 -2,40%

Marktkapitalisatie

Naam Marktkapitalisatie in Mln.
AEX 834.923,14 EUR
AMX 59.442,80 EUR
BEL 20 366.456,95 EUR
Dow Jones 5.931.394,91 EUR
DAX 1.263.999,45 EUR
EURO STOXX 50 3.092.225,12 EUR

AANDELEN CAC 40

Naam ISIN Vorig Slot Bieden Laten % +/- Tijd
Accor FR0000120404
38,62
37,70
0,00
-2,40
-0,93
17:35:12
Air Liquide FR0000120073
104,55
103,15
0,00
-1,34
-1,40
17:39:59
Airbus NL0000235190
67,24
66,70
0,00
-0,80
-0,54
17:35:12
ArcelorMittal LU0323134006
8,77
8,61
0,00
-1,80
-0,16
17:38:10
AXA FR0000120628
22,50
22,83
0,00
1,47
0,33
17:38:10
BNP Paribas FR0000131104
55,79
55,80
0,00
0,02
0,01
17:35:12
Bouygues FR0000120503
34,70
34,60
0,00
-0,29
-0,10
17:38:10
Cap Gemini FR0000125338
81,96
81,76
0,00
-0,24
-0,20
17:35:12
Carrefour FR0000120172
22,31
22,37
0,00
0,29
0,07
17:35:12
Compagnie de Saint-Gobain FR0000125007
45,93
45,45
0,00
-1,05
-0,48
17:35:20
Crédit Agricole FR0000045072
11,58
11,62
0,00
0,39
0,05
17:35:12
Engie SA FR0010208488
11,24
11,30
0,00
0,53
0,06
17:35:49
Essilor International FR0000121667
107,50
108,20
0,00
0,65
0,70
17:38:10
Groupe Danone FR0000120644
60,89
62,33
0,00
2,36
1,44
17:35:12
Kering FR0000121485
228,40
231,05
0,00
1,16
2,65
17:35:20
LafargeHolcim CH0012214059
53,90
54,08
0,00
0,33
0,18
17:35:12
LEGRAND FR0010307819
55,33
54,56
0,00
-1,39
-0,77
17:38:10
LOréal FR0000120321
173,45
176,50
0,00
1,76
3,05
17:35:20
LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton FR0000121014
190,00
192,50
0,00
1,32
2,50
17:38:32
Michelin (Compagnie Générale d Etablissements Michelin SCPA) FR0000121261
106,95
107,55
0,00
0,56
0,60
17:35:12
Nokia FI0009000681
4,75
4,79
0,00
0,95
0,05
17:35:20
Orange FR0000133308
14,46
14,54
0,00
0,59
0,09
17:38:10
Pernod Ricard FR0000120693
108,30
108,40
0,00
0,09
0,10
17:35:20
Peugeot FR0000121501
18,41
18,75
0,00
1,85
0,34
17:35:20
Publicis Groupe FR0000130577
63,52
63,07
0,00
-0,71
-0,45
17:35:20
Renault FR0000131906
86,86
86,45
0,00
-0,47
-0,41
17:35:20
SAFRAN FR0000073272
65,17
64,73
0,00
-0,68
-0,44
17:35:20
Sanofi FR0000120578
80,53
80,27
0,00
-0,32
-0,26
17:35:20
Schneider Electric FR0000121972
66,02
65,48
0,00
-0,82
-0,54
17:35:20
Société Générale SA FR0000130809
41,79
41,85
0,00
0,13
0,06
17:35:20
Solvay BE0003470755
116,35
115,10
0,00
-1,07
-1,25
17:35:16
TOTAL FR0000120271
48,40
48,31
0,00
-0,20
-0,10
17:35:20
Unibail-Rodamco FR0000124711
218,20
216,65
0,00
-0,71
-1,55
17:38:32
Veolia Environnement FR0000124141
16,02
16,17
0,00
0,91
0,15
17:36:42
Vinci FR0000125486
68,31
68,49
0,00
0,26
0,18
17:35:20
Vivendi FR0000127771
16,95
17,02
0,00
0,44
0,08
17:35:20
Pagina: 1

Wat denkt u?

CAC 40

De CAC 40 (Cotation Assistée en Continu) is de belangrijkste index van de beurs van Parijs en fungeert als graadmeter van algemene trends op de beurs Euronext Paris. De CAC 40-index werd op 31 december 1987 ingevoerd en had op dat moment een startwaarde van 1.000 punten. De koershistorie van de CAC 40 werd met terugwerkende kracht berekend tot 1969 op dagbasis, en tot 1965 op weekbasis.

In de CAC 40 zijn de veertig grootste beursgenoteerde ondernemingen uit Frankrijk opgenomen. De weging van aandelen in de CAC 40-index vindt plaats op basis van marktkapitalisatie, waarbij gekeken wordt naar de vrij verhandelbare aandelen (free float). Het gewicht van een individueel fonds is gemaximeerd op 15 procent. Daarnaast moeten aandelen aan bepaalde criteria voldoen. Zo moet bijvoorbeeld de onderneming zijn hoofdzetel in Frankrijk hebben. Ook moet het aandeel van een bedrijf tot de meest verhandelde waarden op de beurs van Parijs behoren. De samenstelling van de CAC 40 wordt per kwartaal geëvalueerd door een commissie en indien nodig aangepast.

De CAC 40 index is een prijsindex. De indexstand representeert de gemiddelde koerswaarde van de onderliggende aandelen. De herbelegging van dividenden wordt niet meegenomen in de indexstand.