EURO STOXX 50

3.312,39 3,58 0,11%

EURO STOXX 50 Kerncijfers

30 dagen 90 dagen 250 dagen
Performance 1,05 % 8,65 % 16,86 %
Hoog 3.342,47 3.342,47 3.342,47
Laag 3.214,31 2.984,48 2.678,27
Volatiliteit 11,35 10,63 19,02

EURO STOXX 50 Laatste:Realtime koers

Koers 3.312,39 3,58 0,11 %
Tijd 17:50:00
Opening 3.321,66
Laagste 3.305,33
52 W. Laag 2.678,27
Laagste koers van het jaar 3.214,31
Handelsdatum 20.02.2017
Slot 3.308,81
Hoogste 3.330,11
52 W. Hoog 3.342,47
Hoogste koers van het jaar 3.342,47

EURO STOXX 50 NEDERLAND STIJGERS DALERS

Deutsche Telekom N 16,25 2,46%
Airbus Br 66,53 1,73%
Deutsche Bank N 18,50 1,62%
Volkswagen Vz I 142,15 1,35%
Safran P 65,24 1,34%
Banco Santander Rg 5,14 -1,29%
Societe Generale 41,81 -1,40%
Eni N 14,25 -1,94%
L'Oreal P 172,65 -1,96%
Unilever Cert 42,50 -5,15%

Marktkapitalisatie

Naam Marktkapitalisatie in Mln.
AEX 842.228,34 EUR
AMX 59.045,09 EUR
BEL 20 364.624,27 EUR
Dow Jones 5.880.125,48 EUR
DAX 1.252.147,77 EUR
EURO STOXX 50 3.083.958,90 EUR

AANDELEN EURO STOXX 50

Naam ISIN Vorig Slot Bieden Laten % +/- Tijd
adidas DE000A1EWWW0
148,59
147,91
148,73
-0,23
-0,34
22:46:15
Ahold Delhaize NL0011794037
20,37
20,29
20,45
0,04
0,01
22:31:01
Air Liquide FR0000120073
104,67
104,43
105,27
0,43
0,45
22:31:01
Airbus NL0000235190
65,21
66,20
66,47
1,82
1,19
22:46:16
Allianz DE0008404005
162,97
164,04
164,41
0,87
1,42
22:46:15
Anheuser-Busch InBev SA-NV BE0974293251
101,90
102,18
103,00
0,59
0,60
22:31:01
ASML NL0010273215
118,85
117,93
118,87
-0,13
-0,15
22:31:01
AXA FR0000120628
22,57
22,33
22,51
-0,57
-0,13
22:31:00
Banco Bilbao Vizcaya Argentaria ES0113211835
6,20
6,23
6,28
0,74
0,05
22:31:01
Banco Santander Central Hispano ES0113900J37
5,15
5,14
5,18
0,12
0,01
22:31:01
BASF DE000BASF111
89,00
89,48
89,77
0,65
0,58
22:46:15
Bayer DE000BAY0017
106,40
106,99
107,38
1,02
1,08
22:46:15
BMW DE0005190003
84,82
84,84
85,27
0,54
0,46
22:46:15
BNP Paribas FR0000131104
55,60
56,06
56,51
1,71
0,95
22:31:01
Compagnie de Saint-Gobain FR0000125007
45,28
45,59
45,95
1,31
0,60
22:31:00
CRH IE0001827041
32,66
32,59
33,08
1,12
0,37
22:31:01
Daimler DE0007100000
67,51
67,76
67,98
0,58
0,39
22:46:15
Deutsche Bank DE0005140008
18,29
18,42
18,49
1,12
0,21
22:46:15
Deutsche Post DE0005552004
31,92
31,82
31,98
0,08
0,03
22:46:15
Deutsche Telekom DE0005557508
15,89
16,24
16,30
2,39
0,38
22:46:15
Enel IT0003128367
4,05
3,99
4,02
-1,29
-0,05
22:31:00
Engie SA FR0010208488
11,17
11,08
11,17
-1,01
-0,11
22:31:01
Eni IT0003132476
14,19
14,23
14,34
0,74
0,11
22:31:01
EON DE000ENAG999
7,06
7,12
7,15
1,27
0,09
22:45:03
Essilor International FR0000121667
107,70
107,34
108,21
0,29
0,31
22:31:01
Fresenius DE0005785604
75,07
75,39
75,79
0,78
0,59
22:46:15
Groupe Danone FR0000120644
61,08
60,83
61,32
0,16
0,10
22:31:01
Iberdrola SA ES0144580Y14
6,05
6,07
6,12
0,69
0,04
22:31:01
Inditex ES0148396007
31,00
30,86
31,10
0,09
0,03
22:31:01
ING Group NL0011821202
13,51
13,45
13,55
-0,31
-0,04
22:31:01
Intesa Sanpaolo IT0000072618
2,18
2,17
2,19
-0,92
-0,02
22:31:00
LOréal FR0000120321
175,64
172,23
173,61
-2,02
-3,55
22:31:00
LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton FR0000121014
187,81
186,96
188,46
-0,26
-0,48
22:31:01
Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft DE0008430026
177,57
177,56
178,46
0,46
0,82
22:46:15
Nokia FI0009000681
4,69
4,73
4,77
0,92
0,04
22:31:01
Orange FR0000133308
14,50
14,29
14,40
-0,38
-0,06
22:31:00
Philips NL0000009538
27,70
27,80
28,02
0,75
0,21
22:31:01
SAFRAN FR0000073272
64,18
64,98
65,50
0,94
0,60
22:31:01
Sanofi FR0000120578
81,50
80,14
80,78
-1,10
-0,90
22:31:01
SAP DE0007164600
86,80
86,97
87,34
0,62
0,54
22:46:15
Schneider Electric FR0000121972
64,77
64,95
65,47
0,98
0,64
22:31:01
Siemens DE0007236101
120,59
121,34
121,73
0,71
0,86
22:46:15
Société Générale SA FR0000130809
42,10
41,73
42,06
-0,90
-0,38
22:31:01
Telefonica ES0178430E18
9,27
9,35
9,43
1,19
0,11
22:31:01
TOTAL FR0000120271
47,10
47,44
47,82
1,28
0,60
22:31:01
Unibail-Rodamco FR0000124711
221,06
219,73
221,49
-0,47
-1,05
22:31:01
Unilever NL0000009355
45,10
42,20
42,55
-6,10
-2,75
22:52:05
Vinci FR0000125486
67,93
68,41
68,96
0,55
0,37
22:31:01
Vivendi FR0000127771
16,95
16,75
16,88
-0,81
-0,14
22:31:00
Pagina: 1

Wat denkt u?

EuroStoxx 50

Hoewel de Dow Jones EuroStoxx 50 Index pas in februari 1998 werd ingevoerd, werden de koersdata met terugwerkende kracht tot het jaar 1986 berekend.

De EuroStoxx 50 bestaan uit aandelen van de vijftig grootste beursgenoteerde ondernemingen uit de eurozone en representeert de waarde-ontwikkeling van de aandelen van deze bedrijven. Daarmee wordt de EuroStoxx 50 Index en de waarde-ontwikkeling van deze index ook gezien als een indicator van de aandelenmarkten van de eurozone. De weging van de in de Eurstoxx 50 opgenomen fondsen vindt plaats op basis van marktkapitalisatie en het percentage van de aandelen dat vrij verhandelbaar is (free float). De EuroStoxx 50 wordt op twee manieren berekend. Aan de ene kant is er de prijsindex waarvan de indexstand de gemiddelde koerswaarde van de daarin opgenomen aandelen weerspiegelt, en waarbij dividendbetalingen niet worden meegenomen. Daarnaast is er de performance-index van de EuroStoxx 50 die het totale rendement inclusief herbelegging van dividenden representeert.

De opname van een aandeel in de EuroStoxx 50 index vindt niet plaats op grond van vastomlijnde criteria of op vooral bepaalde momenten. In plaats daarvan beslist een joint venture tussen het Zwitserse beursbedrijf SWX, Deutsche Börse en Dow Jones & Company over het opnemen van een fonds in of het verwijderen van een aandeel uit de index.

De andere grote beursbarometer van Europa is de Stoxx 50. In deze index zijn de aandelen van de 50 grootste ondernemingen van Europa opgenomen. Daartoe horen ook niet euro-landen zoals Zwitserland en Groot-Brittannië. Beursgenoteerde bedrijven uit deze landen kunnen niet in de EuroStoxx 50 worden opgenomen.